Sındırgı İmar Durumu Sorgulama
Sındırgı ilçesinde son 180 günde 676 arsa ve arazi, 9 konut ve iş yeri ilanı izlendi; arsa ilan medyanında Balıkesir ilindeki 20 ilçe içinde pahalıdan ucuza 20. sırada. 2025 yılında 31.703 m² yapı ruhsatı verildi; Balıkesir ilindeki 20 ilçe içinde 15. sırada. Temmuz 2026 itibarıyla son 12 ayda 838 konut satıldı; önceki 12 aya göre %45,2 düşüş. 2025 yılında 5.685 tapu devri gerçekleşti; önceki yıla göre %20,1 düşüş. Nüfus 31.482, Balıkesir ilindeki 20 ilçe içinde 12. sırada; medyan yaş 54,6. Son bir yılda 3 askı ilanı kayda geçti.
Sındırgı ilçesinde arsa ve konut m² fiyatları
Arsa değeri imar sınıfına göre ayrışır; konut imarlı parsel ile tarla aynı ilçede farklı fiyat rejimindedir. Radar her sınıfı ayrı ölçer. Arsa ilan medyanında Sındırgı, Balıkesir ilindeki 20 ilçe içinde pahalıdan ucuza 20. sırada. Daire ilan medyanında 13. sırada.
| İmar sınıfı | İzlenen ilan | Alt çeyrek ₺/m² | Medyan ₺/m² | Üst çeyrek ₺/m² |
|---|---|---|---|---|
| Konut imarlı arsa | 22 | •••••• | •••••• | •••••• |
| Arsa (imar sınıfı belirtilmemiş) | 527 | •••••• | •••••• | •••••• |
| Tarla | 113 | •••••• | •••••• | •••••• |
| Bağ ve bahçe | 14 | •••••• | •••••• | •••••• |
| Daire | 9 | •••••• | •••••• | •••••• |
Sındırgı ilçesinin ₺/m² değerleri ArkiFit Radar'da. İmar sınıfına göre alt çeyrek, medyan ve üst çeyrek; parselinize en yakın emsaller mesafesiyle; fiyatın altında kalan ilanlar. Radar'da fiyatları aç → | ||||
Satılık ilanlar, son 180 gün. Aynı ilan bir kez sayılır, uç değerler ayıklanır. Veri tarihi 17 Ekim 2026.
Sındırgı mahallelerinde izlenen ilanlar
| Mahalle | Nüfus | Arsa ilanı | Daire ilanı | Medyan ₺/m² |
|---|---|---|---|---|
| Camicedit | 3.060 | 4 | yetersiz | •••••• |
| Kurtuluş | 2.863 | 14 | yetersiz | •••••• |
| Camikebir | 2.332 | 14 | 4 | •••••• |
| Yüreğil | 1.679 | 42 | yetersiz | •••••• |
| Yağcıbedir | 1.631 | 6 | yetersiz | •••••• |
| Umurlar | 807 | 3 | yetersiz | •••••• |
| Gölcük | 719 | 5 | yetersiz | •••••• |
| Osmanlar | 564 | 31 | yetersiz | •••••• |
| Kınık | 546 | 29 | yetersiz | •••••• |
| Büyükdağdere | 477 | 6 | yetersiz | •••••• |
Son 180 günde izlenen ilan sayısı. Arsa sütunu konut, villa, ticari imarlı ve sınıfı belirtilmemiş arsaları birleştirir; tarla ve bağ bahçe dahil değildir. Mahalle medyanları Radar'da. Nüfus: TÜİK ADNKS.
Sındırgı ilçesinde inşaat, satış ve nüfus
- Yapı ruhsatı 2025
- 31.703 m²
- Balıkesir ilinde 20 ilçe içinde 15.
- Ruhsatta konut payı
- %54,5
- son üç yıl, alan ağırlıklı
- Konut satışı, 12 ay
- 838
- önceki 12 aya göre %45,2 düşüş
- Tapu devri 2025
- 5.685
- önceki yıla göre %20,1 düşüş
- Nüfus 2025
- 31.482
- 2020-2025 yıllık %0,9 düşüş
- Medyan yaş
- 54,6
- 973 ilçe içinde 66. en yüksek
Yapı ruhsatı ve konut satışı: TÜİK. Tapu devri: TKGM. Nüfus ve yaş: TÜİK ADNKS.
Sındırgı ilçesinde son askı ilanları
2Bu ilanların bir aylık askı süresi dolmuş olabilir. Plan kesinleştiyse parselinizin yapılaşma koşulları değişmiştir.
- Balıkesir İli, Sındırgı İlçesi, Sındırgı İlave Revizyon İmar Planı onama sınırları içerisinde yer…21 Ağustos 2026 · ÇŞB İl Müdürlüğü
- Balıkesir İli, Sındırgı İlçesi, Yağcıbedir Mahallesi,336 ada 7 parsel ve 337 ada 5 nolu parsel ve…Yağcıbedir · 4 Ağustos 2026 · ÇŞB İl Müdürlüğü
Sındırgı ilçesinde satıştaki taşınmazlar
1İcra ve ortaklığın giderilmesi (izale-i şüyu) satışları. Muhammen bedel, ihaleye esas kıymet takdiridir.
- İcraKınık, 143/981.627.235 ₺ · ihale 10 Kasım 2026 · ilan.gov.tr
Sındırgı ilçesini sürekli izlemek ister misiniz?
Radar Balıkesir genelindeki plan askılarını, belediye meclis kararlarını ve satış ilanlarını günlük tarar. Bölge, mahalle ve parsel düzeyinde analiz çıkarır: gelişim aksları, yapılaşma açığı, emsal fiyat hareketi.
Radar'da aç →Sındırgı ilçesindeki parselinizin ada ve parsel numarasını girin. Parsel TKGM kaydından bulunur; TAKS, KAKS/Emsal, Hmax ve çekme mesafeleri onaylı imar planından okunur, taban alanı, toplam inşaat alanı ve kat adedi hesaplanır.
Sındırgı Parsel Sorgula →Sıkça Sorulan Sorular
Sındırgı ilçesinde arsa m² fiyatı ne kadar?
Arsa fiyatı imar sınıfına göre ayrışır. Sındırgı ilçesinde son 180 günde izlenen ilanlar: 22 konut imarlı arsa, 527 arsa (imar sınıfı belirtilmemiş), 113 tarla, 14 bağ ve bahçe. Arsa ilan medyanına göre Balıkesir ilindeki 20 ilçe içinde pahalıdan ucuza 20. sırada. Her sınıfın alt çeyrek, medyan ve üst çeyrek ₺/m² değerleri ile en yakın emsaller ArkiFit Radar'da yer alır. Veri tarihi 17 Ekim 2026.
Sındırgı ilçesinde ne kadar inşaat ruhsatı veriliyor?
TÜİK yapı izin istatistiklerine göre 2025 yılında Balıkesir Sındırgı ilçesinde 31.703 m² yapı ruhsatı verildi. Son üç yılın ruhsat alanının %54,5 kadarı konut.
Sındırgı ilçesinde imar planı değişikliği var mı?
Son bir yılda Sındırgı ilçesi için 3 imar planı kararı ve askı ilanı kayda geçti. Parseliniz bu planların sınırı içindeyse yapılaşma koşullarınız değişmiş olabilir; güncel durumu ada parsel sorgusuyla kontrol edin.
Sındırgı imar durumu nasıl sorgulanır?
ArkiFit'te ada-parsel bilgisini girin. Parsel TKGM kaydından bulunur; Sındırgı için onaylı imar planından TAKS, KAKS/Emsal, Hmax ve çekme mesafeleri otomatik gelir. Ruhsat başvurusunda belediyeden alacağınız resmî belge esastır.
Sındırgı sınırlarında arsama kaç kat, kaç m² bina yapabilirim?
Bu, parselinizin imar planındaki TAKS, KAKS/Emsal, Hmax ve çekme mesafelerine bağlıdır. ArkiFit bu değerlerden taban alanını, toplam inşaat alanını, kat adedini, bağımsız bölüm ve otopark ihtiyacını deterministik motorlarla hesaplar; sonuç ön fizibilite niteliğindedir.
Sorgu sonucu resmî imar durumu belgesi yerine geçer mi?
Hayır. Tüm çıktılar bilgilendirme amaçlıdır ve yasal olarak bağlayıcı değildir. Ruhsat ve kesin proje kararları için Sındırgı Belediyesi'nden alınacak resmî imar durum belgesi ve onaylı plan esastır.
Balıkesir ilçeleri
İlgili rehberler
Tüm çıktılar bilgi amaçlıdır, yasal olarak bağlayıcı değildir. Kesin sonuç için onaylı proje ve güncel mevzuat esastır.