Marmaris İmar Durumu Sorgulama
Marmaris ilçesinde son 180 günde 914 arsa ve arazi, 253 konut ve iş yeri ilanı izlendi; arsa ilan medyanında Muğla ilindeki 13 ilçe içinde pahalıdan ucuza 2. sırada. 2025 yılında 107.543 m² yapı ruhsatı verildi; Muğla ilindeki 13 ilçe içinde 7. sırada. Temmuz 2026 itibarıyla son 12 ayda 1.239 konut satıldı; önceki 12 aya göre %8,8 artış. 2025 yılında 1.981 tapu devri gerçekleşti; önceki yıla göre %7,3 düşüş. Nüfus 97.373, Muğla ilindeki 13 ilçe içinde 5. sırada; medyan yaş 40,3. Son bir yılda 2 askı ilanı kayda geçti.
Marmaris ilçesinde arsa ve konut m² fiyatları
Arsa değeri imar sınıfına göre ayrışır; konut imarlı parsel ile tarla aynı ilçede farklı fiyat rejimindedir. Radar her sınıfı ayrı ölçer. Arsa ilan medyanında Marmaris, Muğla ilindeki 13 ilçe içinde pahalıdan ucuza 2. sırada. Daire ilan medyanında 4. sırada.
| İmar sınıfı | İzlenen ilan | Alt çeyrek ₺/m² | Medyan ₺/m² | Üst çeyrek ₺/m² |
|---|---|---|---|---|
| Konut imarlı arsa | 22 | •••••• | •••••• | •••••• |
| Villa imarlı arsa | 13 | •••••• | •••••• | •••••• |
| Arsa (imar sınıfı belirtilmemiş) | 712 | •••••• | •••••• | •••••• |
| Tarla | 167 | •••••• | •••••• | •••••• |
| Daire | 160 | •••••• | •••••• | •••••• |
| Villa ve müstakil ev | 72 | •••••• | •••••• | •••••• |
| İş yeri | 21 | •••••• | •••••• | •••••• |
Marmaris ilçesinin ₺/m² değerleri ArkiFit Radar'da. İmar sınıfına göre alt çeyrek, medyan ve üst çeyrek; parselinize en yakın emsaller mesafesiyle; fiyatın altında kalan ilanlar. Radar'da fiyatları aç → | ||||
Satılık ilanlar, son 180 gün. Aynı ilan bir kez sayılır, uç değerler ayıklanır. Veri tarihi 16 Ekim 2026.
Marmaris mahallelerinde izlenen ilanlar
| Mahalle | Nüfus | Arsa ilanı | Daire ilanı | Medyan ₺/m² |
|---|---|---|---|---|
| Armutalan | 11.176 | 4 | 15 | •••••• |
| Siteler | 6.939 | yetersiz | 14 | •••••• |
| Kemeraltı | 6.890 | yetersiz | 17 | •••••• |
| Tepe | 6.660 | yetersiz | 11 | •••••• |
| Çıldır | 6.458 | yetersiz | 21 | •••••• |
| Karşıyaka | 6.311 | 8 | 8 | •••••• |
| Gölenye | 5.155 | yetersiz | 6 | •••••• |
| Beldibi | 4.781 | yetersiz | 10 | •••••• |
| Camiavlu | 4.403 | yetersiz | 4 | •••••• |
| Sarıana | 4.268 | yetersiz | 4 | •••••• |
Son 180 günde izlenen ilan sayısı. Arsa sütunu konut, villa, ticari imarlı ve sınıfı belirtilmemiş arsaları birleştirir; tarla ve bağ bahçe dahil değildir. Mahalle medyanları Radar'da. Nüfus: TÜİK ADNKS.
Marmaris ilçesinde inşaat, satış ve nüfus
- Yapı ruhsatı 2025
- 107.543 m²
- Muğla ilinde 13 ilçe içinde 7.
- Ruhsatta konut payı
- %62,6
- son üç yıl, alan ağırlıklı
- Konut satışı, 12 ay
- 1.239
- önceki 12 aya göre %8,8 artış
- Tapu devri 2025
- 1.981
- önceki yıla göre %7,3 düşüş
- Nüfus 2025
- 97.373
- 2020-2025 yıllık %0,3 artış
- Medyan yaş
- 40,3
- 973 ilçe içinde 502. en yüksek
Yapı ruhsatı ve konut satışı: TÜİK. Tapu devri: TKGM. Nüfus ve yaş: TÜİK ADNKS.
Marmaris ilçesinde son askı ilanları
2Bu ilanların bir aylık askı süresi dolmuş olabilir. Plan kesinleştiyse parselinizin yapılaşma koşulları değişmiştir.
- Muğla İli, Marmaris İlçesi, Tepe Mahallesi, 49 Ada 2, 11, 20, 21, 22, 23 parseller ile 50 Ada 1…Tepe · 6 Ağustos 2026 · ÇŞB İl Müdürlüğü
- Muğla İli, Marmaris İlçesi, Turgut Mahallesi, 172 Ada 1 ve 2 Numaralı parseller ve Parsellerin…Turgut · 17 Temmuz 2026 · ÇŞB İl Müdürlüğü
Marmaris ilçesinde satıştaki taşınmazlar
1İcra ve ortaklığın giderilmesi (izale-i şüyu) satışları. Muhammen bedel, ihaleye esas kıymet takdiridir.
- İcraTurunç, 128/168.550.000 ₺ · ihale 4 Kasım 2026 · ilan.gov.tr
Marmaris ilçesini sürekli izlemek ister misiniz?
Radar Muğla genelindeki plan askılarını, belediye meclis kararlarını ve satış ilanlarını günlük tarar. Bölge, mahalle ve parsel düzeyinde analiz çıkarır: gelişim aksları, yapılaşma açığı, emsal fiyat hareketi.
Radar'da aç →Marmaris ilçesindeki parselinizin ada ve parsel numarasını girin. Parsel TKGM kaydından bulunur; TAKS, KAKS/Emsal, Hmax ve çekme mesafeleri onaylı imar planından okunur, taban alanı, toplam inşaat alanı ve kat adedi hesaplanır.
Marmaris Parsel Sorgula →Sıkça Sorulan Sorular
Marmaris ilçesinde arsa m² fiyatı ne kadar?
Arsa fiyatı imar sınıfına göre ayrışır. Marmaris ilçesinde son 180 günde izlenen ilanlar: 22 konut imarlı arsa, 13 villa imarlı arsa, 712 arsa (imar sınıfı belirtilmemiş), 167 tarla. Arsa ilan medyanına göre Muğla ilindeki 13 ilçe içinde pahalıdan ucuza 2. sırada. Her sınıfın alt çeyrek, medyan ve üst çeyrek ₺/m² değerleri ile en yakın emsaller ArkiFit Radar'da yer alır. Veri tarihi 16 Ekim 2026.
Marmaris ilçesinde ne kadar inşaat ruhsatı veriliyor?
TÜİK yapı izin istatistiklerine göre 2025 yılında Muğla Marmaris ilçesinde 107.543 m² yapı ruhsatı verildi. Son üç yılın ruhsat alanının %62,6 kadarı konut.
Marmaris ilçesinde imar planı değişikliği var mı?
Son bir yılda Marmaris ilçesi için 2 imar planı kararı ve askı ilanı kayda geçti. Parseliniz bu planların sınırı içindeyse yapılaşma koşullarınız değişmiş olabilir; güncel durumu ada parsel sorgusuyla kontrol edin.
Marmaris imar durumu nasıl sorgulanır?
ArkiFit'te ada-parsel bilgisini girin. Parsel TKGM kaydından bulunur; Marmaris için onaylı imar planından TAKS, KAKS/Emsal, Hmax ve çekme mesafeleri otomatik gelir. Ruhsat başvurusunda belediyeden alacağınız resmî belge esastır.
Marmaris sınırlarında arsama kaç kat, kaç m² bina yapabilirim?
Bu, parselinizin imar planındaki TAKS, KAKS/Emsal, Hmax ve çekme mesafelerine bağlıdır. ArkiFit bu değerlerden taban alanını, toplam inşaat alanını, kat adedini, bağımsız bölüm ve otopark ihtiyacını deterministik motorlarla hesaplar; sonuç ön fizibilite niteliğindedir.
Sorgu sonucu resmî imar durumu belgesi yerine geçer mi?
Hayır. Tüm çıktılar bilgilendirme amaçlıdır ve yasal olarak bağlayıcı değildir. Ruhsat ve kesin proje kararları için Marmaris Belediyesi'nden alınacak resmî imar durum belgesi ve onaylı plan esastır.
Muğla ilçeleri
İlgili rehberler
Tüm çıktılar bilgi amaçlıdır, yasal olarak bağlayıcı değildir. Kesin sonuç için onaylı proje ve güncel mevzuat esastır.