Pamukkale İmar Durumu Sorgulama
Pamukkale ilçesinde son 180 günde 711 arsa ve arazi, 737 konut ve iş yeri ilanı izlendi; arsa ilan medyanında Denizli ilindeki 19 ilçe içinde pahalıdan ucuza 2. sırada. 2025 yılında 497.799 m² yapı ruhsatı verildi; Denizli ilindeki 19 ilçe içinde 2. sırada. Temmuz 2026 itibarıyla son 12 ayda 7.152 konut satıldı; önceki 12 aya göre %7,4 düşüş. 2025 yılında 10.025 tapu devri gerçekleşti; önceki yıla göre %7,7 artış. Nüfus 343.071, Denizli ilindeki 19 ilçe içinde 2. sırada; medyan yaş 36,2.
Pamukkale ilçesinde arsa ve konut m² fiyatları
Arsa değeri imar sınıfına göre ayrışır; konut imarlı parsel ile tarla aynı ilçede farklı fiyat rejimindedir. Radar her sınıfı ayrı ölçer. Arsa ilan medyanında Pamukkale, Denizli ilindeki 19 ilçe içinde pahalıdan ucuza 2. sırada. Daire ilan medyanında 3. sırada.
| İmar sınıfı | İzlenen ilan | Alt çeyrek ₺/m² | Medyan ₺/m² | Üst çeyrek ₺/m² |
|---|---|---|---|---|
| Konut imarlı arsa | 102 | •••••• | •••••• | •••••• |
| Villa imarlı arsa | 6 | •••••• | •••••• | •••••• |
| Arsa (imar sınıfı belirtilmemiş) | 543 | •••••• | •••••• | •••••• |
| Tarla | 52 | •••••• | •••••• | •••••• |
| Bağ ve bahçe | 8 | •••••• | •••••• | •••••• |
| Daire | 653 | •••••• | •••••• | •••••• |
| Villa ve müstakil ev | 21 | •••••• | •••••• | •••••• |
| İş yeri | 63 | •••••• | •••••• | •••••• |
Pamukkale ilçesinin ₺/m² değerleri ArkiFit Radar'da. İmar sınıfına göre alt çeyrek, medyan ve üst çeyrek; parselinize en yakın emsaller mesafesiyle; fiyatın altında kalan ilanlar. Radar'da fiyatları aç → | ||||
Satılık ilanlar, son 180 gün. Aynı ilan bir kez sayılır, uç değerler ayıklanır. Veri tarihi 16 Ekim 2026.
Pamukkale mahallelerinde izlenen ilanlar
| Mahalle | Nüfus | Arsa ilanı | Daire ilanı | Medyan ₺/m² |
|---|---|---|---|---|
| Zeytinköy | 19.076 | 15 | 78 | •••••• |
| Kınıklı | 17.325 | 11 | 32 | •••••• |
| Fatih | 16.469 | 4 | 8 | •••••• |
| İncilipınar | 15.350 | 3 | 39 | •••••• |
| Bağbaşı | 15.042 | 5 | 16 | •••••• |
| Topraklık | 14.816 | 7 | 38 | •••••• |
| Mehmetçik | 14.444 | yetersiz | 17 | •••••• |
| Dokuzkavaklar | 14.028 | 15 | 11 | •••••• |
| Karşıyaka | 12.935 | 8 | yetersiz | •••••• |
| Deliktaş | 12.620 | 24 | 11 | •••••• |
Son 180 günde izlenen ilan sayısı. Arsa sütunu konut, villa, ticari imarlı ve sınıfı belirtilmemiş arsaları birleştirir; tarla ve bağ bahçe dahil değildir. Mahalle medyanları Radar'da. Nüfus: TÜİK ADNKS.
Pamukkale ilçesinde inşaat, satış ve nüfus
- Yapı ruhsatı 2025
- 497.799 m²
- Denizli ilinde 19 ilçe içinde 2.
- Ruhsatta konut payı
- %71,4
- son üç yıl, alan ağırlıklı
- Konut satışı, 12 ay
- 7.152
- önceki 12 aya göre %7,4 düşüş
- Tapu devri 2025
- 10.025
- önceki yıla göre %7,7 artış
- Nüfus 2025
- 343.071
- 2020-2025 yıllık %0 artış
- Medyan yaş
- 36,2
- 973 ilçe içinde 673. en yüksek
Yapı ruhsatı ve konut satışı: TÜİK. Tapu devri: TKGM. Nüfus ve yaş: TÜİK ADNKS.
Pamukkale ilçesinde satıştaki taşınmazlar
4İcra ve ortaklığın giderilmesi (izale-i şüyu) satışları. Muhammen bedel, ihaleye esas kıymet takdiridir.
- İcraKarşıyaka, 2134/24.407.639 ₺ · ihale 26 Ekim 2026 · ilan.gov.tr
- İcraKarşıyaka, 6551/122.500.000 ₺ · ihale 27 Ekim 2026 · ilan.gov.tr
- İzale-i şüyuBağbaşı, 0/9021.300.000 ₺ · ihale 28 Ekim 2026 · ilan.gov.tr
- İzale-i şüyuTopraklık, 320/336.940.400 ₺ · ihale 28 Ekim 2026 · ilan.gov.tr
Pamukkale ilçesini sürekli izlemek ister misiniz?
Radar Denizli genelindeki plan askılarını, belediye meclis kararlarını ve satış ilanlarını günlük tarar. Bölge, mahalle ve parsel düzeyinde analiz çıkarır: gelişim aksları, yapılaşma açığı, emsal fiyat hareketi.
Radar'da aç →Pamukkale ilçesindeki parselinizin ada ve parsel numarasını girin. Parsel TKGM kaydından bulunur; TAKS, KAKS/Emsal, Hmax ve çekme mesafeleri onaylı imar planından okunur, taban alanı, toplam inşaat alanı ve kat adedi hesaplanır.
Pamukkale Parsel Sorgula →Sıkça Sorulan Sorular
Pamukkale ilçesinde arsa m² fiyatı ne kadar?
Arsa fiyatı imar sınıfına göre ayrışır. Pamukkale ilçesinde son 180 günde izlenen ilanlar: 102 konut imarlı arsa, 6 villa imarlı arsa, 543 arsa (imar sınıfı belirtilmemiş), 52 tarla, 8 bağ ve bahçe. Arsa ilan medyanına göre Denizli ilindeki 19 ilçe içinde pahalıdan ucuza 2. sırada. Her sınıfın alt çeyrek, medyan ve üst çeyrek ₺/m² değerleri ile en yakın emsaller ArkiFit Radar'da yer alır. Veri tarihi 16 Ekim 2026.
Pamukkale ilçesinde ne kadar inşaat ruhsatı veriliyor?
TÜİK yapı izin istatistiklerine göre 2025 yılında Denizli Pamukkale ilçesinde 497.799 m² yapı ruhsatı verildi. Son üç yılın ruhsat alanının %71,4 kadarı konut.
Pamukkale imar durumu nasıl sorgulanır?
ArkiFit'te ada-parsel bilgisini girin. Parsel TKGM kaydından bulunur; Pamukkale için onaylı imar planından TAKS, KAKS/Emsal, Hmax ve çekme mesafeleri otomatik gelir. Ruhsat başvurusunda belediyeden alacağınız resmî belge esastır.
Pamukkale sınırlarında arsama kaç kat, kaç m² bina yapabilirim?
Bu, parselinizin imar planındaki TAKS, KAKS/Emsal, Hmax ve çekme mesafelerine bağlıdır. ArkiFit bu değerlerden taban alanını, toplam inşaat alanını, kat adedini, bağımsız bölüm ve otopark ihtiyacını deterministik motorlarla hesaplar; sonuç ön fizibilite niteliğindedir.
Sorgu sonucu resmî imar durumu belgesi yerine geçer mi?
Hayır. Tüm çıktılar bilgilendirme amaçlıdır ve yasal olarak bağlayıcı değildir. Ruhsat ve kesin proje kararları için Pamukkale Belediyesi'nden alınacak resmî imar durum belgesi ve onaylı plan esastır.
Denizli ilçeleri
İlgili rehberler
Tüm çıktılar bilgi amaçlıdır, yasal olarak bağlayıcı değildir. Kesin sonuç için onaylı proje ve güncel mevzuat esastır.