Kadınhanı İmar Durumu Sorgulama
Kadınhanı ilçesinde son 180 günde 136 arsa ve arazi ilanı izlendi; arsa ilan medyanında Konya ilindeki 31 ilçe içinde pahalıdan ucuza 20. sırada. 2025 yılında 89.251 m² yapı ruhsatı verildi; Konya ilindeki 31 ilçe içinde 12. sırada. Temmuz 2026 itibarıyla son 12 ayda 174 konut satıldı; önceki 12 aya göre %4,9 düşüş. 2025 yılında 2.807 tapu devri gerçekleşti; önceki yıla göre %16,5 düşüş. Nüfus 31.478, Konya ilindeki 31 ilçe içinde 13. sırada; medyan yaş 34,8. Son bir yılda 2 meclis plan kararı kayda geçti.
Kadınhanı ilçesinde arsa ve konut m² fiyatları
Arsa değeri imar sınıfına göre ayrışır; konut imarlı parsel ile tarla aynı ilçede farklı fiyat rejimindedir. Radar her sınıfı ayrı ölçer. Arsa ilan medyanında Kadınhanı, Konya ilindeki 31 ilçe içinde pahalıdan ucuza 20. sırada.
| İmar sınıfı | İzlenen ilan | Alt çeyrek ₺/m² | Medyan ₺/m² | Üst çeyrek ₺/m² |
|---|---|---|---|---|
| Konut imarlı arsa | 5 | •••••• | •••••• | •••••• |
| Arsa (imar sınıfı belirtilmemiş) | 117 | •••••• | •••••• | •••••• |
| Tarla | 14 | •••••• | •••••• | •••••• |
Kadınhanı ilçesinin ₺/m² değerleri ArkiFit Radar'da. İmar sınıfına göre alt çeyrek, medyan ve üst çeyrek; parselinize en yakın emsaller mesafesiyle; fiyatın altında kalan ilanlar. Radar'da fiyatları aç → | ||||
Satılık ilanlar, son 180 gün. Aynı ilan bir kez sayılır, uç değerler ayıklanır. Veri tarihi 16 Ekim 2026.
Kadınhanı mahallelerinde izlenen ilanlar
| Mahalle | Nüfus | Arsa ilanı | Daire ilanı | Medyan ₺/m² |
|---|---|---|---|---|
| Atlantı | 2.213 | 13 | yetersiz | •••••• |
| Pınarbaşı | 1.722 | 6 | yetersiz | •••••• |
| Kayabaşı | 1.560 | 3 | yetersiz | •••••• |
| Karakaya | 1.226 | 6 | yetersiz | •••••• |
| Kolukısa Mescit | 1.089 | 6 | yetersiz | •••••• |
| Saçıkara | 731 | 3 | yetersiz | •••••• |
| Başkuyu | 590 | 15 | yetersiz | •••••• |
| Beykavağı | 335 | 6 | yetersiz | •••••• |
| Hacımehmetli | 287 | 6 | yetersiz | •••••• |
| Şahören | 245 | 22 | yetersiz | •••••• |
Son 180 günde izlenen ilan sayısı. Arsa sütunu konut, villa, ticari imarlı ve sınıfı belirtilmemiş arsaları birleştirir; tarla ve bağ bahçe dahil değildir. Mahalle medyanları Radar'da. Nüfus: TÜİK ADNKS.
Kadınhanı ilçesinde inşaat, satış ve nüfus
- Yapı ruhsatı 2025
- 89.251 m²
- Konya ilinde 31 ilçe içinde 12.
- Ruhsatta konut payı
- %89,8
- son üç yıl, alan ağırlıklı
- Konut satışı, 12 ay
- 174
- önceki 12 aya göre %4,9 düşüş
- Tapu devri 2025
- 2.807
- önceki yıla göre %16,5 düşüş
- Nüfus 2025
- 31.478
- 2020-2025 yıllık %0,2 düşüş
- Medyan yaş
- 34,8
- 973 ilçe içinde 725. en yüksek
Yapı ruhsatı ve konut satışı: TÜİK. Tapu devri: TKGM. Nüfus ve yaş: TÜİK ADNKS.
Kadınhanı ilçesinde son plan kararları
Parseliniz bu kararların kapsadığı alandaysa yapılaşma koşullarınız değişmiş olabilir.
- Kadınhanı İlçesi İstiklal Mahallesi 62 ada 50 Parsele ilişkin 1/5000 Ölçekli nazım imar planı değişikliğiMeclis kararı · 16 Eylül 2026
- Kadınhanı İlçesi İstiklal Mahallesi 62 ada 50 Parsele ilişkin 1/1000 Ölçekli uygulama imar planı değişikliğiMeclis kararı · 3 Temmuz 2026
Belediye meclis kararları, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı askı duyuruları, Resmî Gazete.
Kadınhanı ilçesinde satıştaki taşınmazlar
1İcra ve ortaklığın giderilmesi (izale-i şüyu) satışları. Muhammen bedel, ihaleye esas kıymet takdiridir.
- İcraMescit, 503/1120.105.833 ₺ · ihale 23 Ekim 2026 · ilan.gov.tr
Kadınhanı ilçesini sürekli izlemek ister misiniz?
Radar Konya genelindeki plan askılarını, belediye meclis kararlarını ve satış ilanlarını günlük tarar. Bölge, mahalle ve parsel düzeyinde analiz çıkarır: gelişim aksları, yapılaşma açığı, emsal fiyat hareketi.
Radar'da aç →Kadınhanı ilçesindeki parselinizin ada ve parsel numarasını girin. Parsel TKGM kaydından bulunur; TAKS, KAKS/Emsal, Hmax ve çekme mesafeleri onaylı imar planından okunur, taban alanı, toplam inşaat alanı ve kat adedi hesaplanır.
Kadınhanı Parsel Sorgula →Sıkça Sorulan Sorular
Kadınhanı ilçesinde arsa m² fiyatı ne kadar?
Arsa fiyatı imar sınıfına göre ayrışır. Kadınhanı ilçesinde son 180 günde izlenen ilanlar: 5 konut imarlı arsa, 117 arsa (imar sınıfı belirtilmemiş), 14 tarla. Arsa ilan medyanına göre Konya ilindeki 31 ilçe içinde pahalıdan ucuza 20. sırada. Her sınıfın alt çeyrek, medyan ve üst çeyrek ₺/m² değerleri ile en yakın emsaller ArkiFit Radar'da yer alır. Veri tarihi 16 Ekim 2026.
Kadınhanı ilçesinde ne kadar inşaat ruhsatı veriliyor?
TÜİK yapı izin istatistiklerine göre 2025 yılında Konya Kadınhanı ilçesinde 89.251 m² yapı ruhsatı verildi. Son üç yılın ruhsat alanının %89,8 kadarı konut.
Kadınhanı ilçesinde imar planı değişikliği var mı?
Son bir yılda Kadınhanı ilçesi için 2 imar planı kararı ve askı ilanı kayda geçti. Parseliniz bu planların sınırı içindeyse yapılaşma koşullarınız değişmiş olabilir; güncel durumu ada parsel sorgusuyla kontrol edin.
Kadınhanı imar durumu nasıl sorgulanır?
ArkiFit'te ada-parsel bilgisini girin. Parsel TKGM kaydından bulunur; Kadınhanı için onaylı imar planından TAKS, KAKS/Emsal, Hmax ve çekme mesafeleri otomatik gelir. Ruhsat başvurusunda belediyeden alacağınız resmî belge esastır.
Kadınhanı sınırlarında arsama kaç kat, kaç m² bina yapabilirim?
Bu, parselinizin imar planındaki TAKS, KAKS/Emsal, Hmax ve çekme mesafelerine bağlıdır. ArkiFit bu değerlerden taban alanını, toplam inşaat alanını, kat adedini, bağımsız bölüm ve otopark ihtiyacını deterministik motorlarla hesaplar; sonuç ön fizibilite niteliğindedir.
Sorgu sonucu resmî imar durumu belgesi yerine geçer mi?
Hayır. Tüm çıktılar bilgilendirme amaçlıdır ve yasal olarak bağlayıcı değildir. Ruhsat ve kesin proje kararları için Kadınhanı Belediyesi'nden alınacak resmî imar durum belgesi ve onaylı plan esastır.
Konya ilçeleri
İlgili rehberler
Tüm çıktılar bilgi amaçlıdır, yasal olarak bağlayıcı değildir. Kesin sonuç için onaylı proje ve güncel mevzuat esastır.