Erbaa İmar Durumu Sorgulama
Erbaa ilçesinde son 180 günde 253 arsa ve arazi ilanı izlendi; arsa ilan medyanında Tokat ilindeki 11 ilçe içinde pahalıdan ucuza 5. sırada. 2025 yılında 127.857 m² yapı ruhsatı verildi; Tokat ilindeki 12 ilçe içinde 3. sırada. Haziran 2026 itibarıyla son 12 ayda 914 konut satıldı; önceki 12 aya göre %22 artış. 2025 yılında 2.041 tapu devri gerçekleşti; önceki yıla göre %29,7 düşüş. Nüfus 103.409, Tokat ilindeki 12 ilçe içinde 2. sırada; medyan yaş 38,1. Son bir yılda 2 meclis plan kararı kayda geçti.
Erbaa ilçesinde arsa ve konut m² fiyatları
Arsa değeri imar sınıfına göre ayrışır; konut imarlı parsel ile tarla aynı ilçede farklı fiyat rejimindedir. Radar her sınıfı ayrı ölçer. Arsa ilan medyanında Erbaa, Tokat ilindeki 11 ilçe içinde pahalıdan ucuza 5. sırada.
| İmar sınıfı | İzlenen ilan | Alt çeyrek ₺/m² | Medyan ₺/m² | Üst çeyrek ₺/m² |
|---|---|---|---|---|
| Konut imarlı arsa | 5 | •••••• | •••••• | •••••• |
| Arsa (imar sınıfı belirtilmemiş) | 238 | •••••• | •••••• | •••••• |
| Tarla | 10 | •••••• | •••••• | •••••• |
Erbaa ilçesinin ₺/m² değerleri ArkiFit Radar'da. İmar sınıfına göre alt çeyrek, medyan ve üst çeyrek; parselinize en yakın emsaller mesafesiyle; fiyatın altında kalan ilanlar. Radar'da fiyatları aç → | ||||
Satılık ilanlar, son 180 gün. Aynı ilan bir kez sayılır, uç değerler ayıklanır. Veri tarihi 16 Ekim 2026.
Erbaa mahallelerinde izlenen ilanlar
| Mahalle | Nüfus | Arsa ilanı | Daire ilanı | Medyan ₺/m² |
|---|---|---|---|---|
| Ziyagökalp | 6.665 | 24 | yetersiz | •••••• |
| İsmetpaşa | 5.023 | 3 | yetersiz | •••••• |
| Ahmet Yesevi | 4.013 | 6 | yetersiz | •••••• |
| Cumhuriyet | 3.626 | 12 | yetersiz | •••••• |
| Yunusemre | 3.585 | 4 | yetersiz | •••••• |
| Kuruçay | 3.541 | 9 | yetersiz | •••••• |
| Erek | 2.872 | 15 | yetersiz | •••••• |
| Kelkit | 2.158 | 10 | yetersiz | •••••• |
| Gündoğdu | 1.737 | 6 | yetersiz | •••••• |
| Yeni | 1.098 | 9 | yetersiz | •••••• |
Son 180 günde izlenen ilan sayısı. Arsa sütunu konut, villa, ticari imarlı ve sınıfı belirtilmemiş arsaları birleştirir; tarla ve bağ bahçe dahil değildir. Mahalle medyanları Radar'da. Nüfus: TÜİK ADNKS.
Erbaa ilçesinde inşaat, satış ve nüfus
- Yapı ruhsatı 2025
- 127.857 m²
- Tokat ilinde 12 ilçe içinde 3.
- Ruhsatta konut payı
- %60,4
- son üç yıl, alan ağırlıklı
- Konut satışı, 12 ay
- 914
- önceki 12 aya göre %22 artış
- Tapu devri 2025
- 2.041
- önceki yıla göre %29,7 düşüş
- Nüfus 2025
- 103.409
- 2020-2025 yıllık %1 artış
- Medyan yaş
- 38,1
- 973 ilçe içinde 592. en yüksek
Yapı ruhsatı ve konut satışı: TÜİK. Tapu devri: TKGM. Nüfus ve yaş: TÜİK ADNKS.
Erbaa ilçesinde son plan kararları
Parseliniz bu kararların kapsadığı alandaysa yapılaşma koşullarınız değişmiş olabilir.
- Tokat,Erbaa, Tepekışla Köyü 167 ada 98-115 nolu Parsellerde nazım imar planıMeclis kararı · 22 Temmuz 2026
- Tokat,Erbaa, Tepekışla Köyü 167 ada 98-115 nolu Parsellerde Ugulama imar planıMeclis kararı · 22 Temmuz 2026
Belediye meclis kararları, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı askı duyuruları, Resmî Gazete.
Erbaa ilçesinde satıştaki taşınmazlar
2İcra ve ortaklığın giderilmesi (izale-i şüyu) satışları. Muhammen bedel, ihaleye esas kıymet takdiridir.
- İzale-i şüyuBatı, 51/127.707.918 ₺ · ihale 27 Ekim 2026 · ilan.gov.tr
- İzale-i şüyuEvyaba, 198/234.279.041 ₺ · ihale 17 Kasım 2026 · ilan.gov.tr
Erbaa ilçesini sürekli izlemek ister misiniz?
Radar Tokat genelindeki plan askılarını, belediye meclis kararlarını ve satış ilanlarını günlük tarar. Bölge, mahalle ve parsel düzeyinde analiz çıkarır: gelişim aksları, yapılaşma açığı, emsal fiyat hareketi.
Radar'da aç →Erbaa ilçesindeki parselinizin ada ve parsel numarasını girin. Parsel TKGM kaydından bulunur; TAKS, KAKS/Emsal, Hmax ve çekme mesafeleri onaylı imar planından okunur, taban alanı, toplam inşaat alanı ve kat adedi hesaplanır.
Erbaa Parsel Sorgula →Sıkça Sorulan Sorular
Erbaa ilçesinde arsa m² fiyatı ne kadar?
Arsa fiyatı imar sınıfına göre ayrışır. Erbaa ilçesinde son 180 günde izlenen ilanlar: 5 konut imarlı arsa, 238 arsa (imar sınıfı belirtilmemiş), 10 tarla. Arsa ilan medyanına göre Tokat ilindeki 11 ilçe içinde pahalıdan ucuza 5. sırada. Her sınıfın alt çeyrek, medyan ve üst çeyrek ₺/m² değerleri ile en yakın emsaller ArkiFit Radar'da yer alır. Veri tarihi 16 Ekim 2026.
Erbaa ilçesinde ne kadar inşaat ruhsatı veriliyor?
TÜİK yapı izin istatistiklerine göre 2025 yılında Tokat Erbaa ilçesinde 127.857 m² yapı ruhsatı verildi. Son üç yılın ruhsat alanının %60,4 kadarı konut.
Erbaa ilçesinde imar planı değişikliği var mı?
Son bir yılda Erbaa ilçesi için 2 imar planı kararı ve askı ilanı kayda geçti. Parseliniz bu planların sınırı içindeyse yapılaşma koşullarınız değişmiş olabilir; güncel durumu ada parsel sorgusuyla kontrol edin.
Erbaa imar durumu nasıl sorgulanır?
ArkiFit'te ada-parsel bilgisini girin. Parsel TKGM kaydından bulunur; Erbaa için onaylı imar planından TAKS, KAKS/Emsal, Hmax ve çekme mesafeleri otomatik gelir. Ruhsat başvurusunda belediyeden alacağınız resmî belge esastır.
Erbaa sınırlarında arsama kaç kat, kaç m² bina yapabilirim?
Bu, parselinizin imar planındaki TAKS, KAKS/Emsal, Hmax ve çekme mesafelerine bağlıdır. ArkiFit bu değerlerden taban alanını, toplam inşaat alanını, kat adedini, bağımsız bölüm ve otopark ihtiyacını deterministik motorlarla hesaplar; sonuç ön fizibilite niteliğindedir.
Sorgu sonucu resmî imar durumu belgesi yerine geçer mi?
Hayır. Tüm çıktılar bilgilendirme amaçlıdır ve yasal olarak bağlayıcı değildir. Ruhsat ve kesin proje kararları için Erbaa Belediyesi'nden alınacak resmî imar durum belgesi ve onaylı plan esastır.
Tokat ilçeleri
İlgili rehberler
Tüm çıktılar bilgi amaçlıdır, yasal olarak bağlayıcı değildir. Kesin sonuç için onaylı proje ve güncel mevzuat esastır.